تاریخچه مختصر:

لابراتوار داروسازی مهردارو در سال 1335 با پروانه آقای دکتر مشکین پور در منطقه نارمک تهران شروع به کار کرد. در سال 1352 با نام ساوافارم (SavaPharm) تولید تجاری مجصولات خود را آغاز کرد و بعد از کارخانه داروسازی دکتر عبیدی، دومین تولید کننده دارو در سطح ایران بود. ساوافارم از سال 1364 با نام جدید مهردارو و در محل فعلی (کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج، انتهای خیابان 23) در مساحت حدود 8000 متر مربع با همان مالکیت قبلی به ثبت رسید.

مهردارو نخستین شرکتی است که استفاده از نام Generic برای داروها را در سیاست تولید خود قرار داد.

این شرکت در حال حاضر با حدود 100 نفر نیروهای متخصص، کارآزموده و مجرب، قابلیت تولید نزدیک به یک میلیارد واحد قرص و کپسول در سال را داراست و فناوری تولید بیش از 50 نوع داروی مختلف، دستاور چهل ساله این شرکت می باشد.

در حال حاضر دکتر فضل اله حیدرنژاد مدیرعامل شرکت مهردارو می باشند.

مدیران عامل مهردارو تا کنون:

ایرج هارونیان غلامرضا حاجیعلیخانی سید ضیاء الدین یثربی
دکتر ایرج هارونیان
مهر 1359 تا شهریور 1363
مهندس غلامرضا حاجی علیخانی
شهریور 1363 تا مهر 1376 و
آذر 1378 تا اردیبهشت 1388
مهندس سید ضیاء الدین یثربی
مهر 1376 تا آذر 1378
عباس نیک پیکران بابک صداقت کمال صاحبعلی عبدی
دکتر عباس نیک پیکران
اردیبهشت 1388 تا اسفند 1389
دکتر بابک صداقت کمال
اسفند 1389 تا آذر 1392
صاحبعلی عبدی
دی 1392 تا اردیبهشت 1393
سید محسن جنانی دکتر فضل اله حیدرنژاد  
مهندس سید محسن جنانی
خرداد 1394 تا خرداد 1397
دکتر فضل اله حیدرنژاد
تیرماه 1397 تا شهریور1400

دکتر شهرام زاهدی
شهریور 1400 تا کنون

 سیستم مدیریت کیفیت شرکت مهردارو :

دارنده پروانه بهره برداری Manufacturing authorization (شرکت داروسازی) باید محصولات داروئی خود را به گونه ای بسازد تا از مناسب بودن آنها با مورد استفاده این محصولات مطمئن باشد.محصولات داروئی باید با الزامات پروانه ورود به بازار (پروانه تولید) Marketing Authorization منطبق بوده و بیمار را در خطر ریسک های مرتبط با بی خطری، کیفیت یا اثر بخشی قرار ندهد.برای رسیدن منطقی به این اهداف کیفیتی باید یک "سیستم تضمین کیفیت" که به طور جامع طراحی شده و به طور صحیح اجرا شود وجود داشته باشد، سیستم تضمین کیفیتی که در بر گیرنده اصول GMP، کنترل کیفیت و مدیریت ریسک باشد.

واحد تضمین کیفیت:

در سال 1391 واحد QA جدید با مدیریت جدید مسؤول فنی ( سرکار خانم دکتر رکسانا نائیلی) با شعار اثربخشی، کیفیت و سلامت شروع به فعالیت کرد. این واحد الزام سازمان غذا و دارو مبنی بر رعایت الزامات GMP-PIC/S را سرلوحه کار خود قرار داده است و در این میان از رهنمود های کتاب داروسازی صنعتی ( جلد چهارم ) که ترجمه GMP های PIC/S، FDA، WHO و ICH می باشد استفاده می نماید. در این میان سعی شده است با حمایت مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره، مسؤول فنی ( مدیر QA ) و پیگیری های مدیران و مسؤولین واحدها، اصول GMP به پرسنل تفهیم شده و تمامی پرسنل در جهت ارائه محصولی با کیفیت، اثربخش و ایمن همسو شوند. در این خصوص واحد QA سعی دارد تا با پیاده سازی و رعایت اصول 9 گانه GMP-PIC/S این موضوع را محقق نماید.

پرونده جامع مهردارو:

برای مشاهده پرونده جامع مهردارو اینجا کلیک کنید

پروانه تأسیس:

پروانه تأسیس